Культура Тунісу

Туніс – спадкоємець стародавньої карфагенської цивілізації. Протягом довгих століть багато народів вносили в туніську культуру свій внесок. Стародавні міста, багаті музеї, величні споруди – Туніс не залишить байдужими навіть найдосвідченіших мандрівників.

 

Древній Карфаген

Карфаген – столиця стародавньої фінікійської держави, заснований в 814 році до н.е. До 146 року до н.е. був найбільшим і найвпливовішим містом на всьому заході Середземномор’я з населенням до півмільйона людей. Карфаген поряд з Римом вважався найбільш культурним і розвиненим містом того періоду. Після того, як він був завойований і зруйнований Юлієм Цезарем, втратив своє значення. Залишки Карфагену знаходяться недалеко від столиці – міста Туніс. Сьогодні це величні руїни античного міста з великою археологічною територією з численними сувенірними крамничками. Обов’язково відвідайте Терми Антонія, римський амфітеатр, Тофет, цистерни Маальга…

Амфітеатр у Ель-Джемі

Римський амфітеатр 238 року побудови був найбільшим у Африці і лише трохи поступався за розмірами Колізею. Це велична і грандіозна споруда, «золота корона Африки». Одна назва амфітеатру викликає бажання побачити його на власні очі. Незважаючи на зруйнування попередніх століть, він дійшов до нас в добре збереженому вигляді. Під головною ареною знаходиться ціле підземне місто, де за часів гладіаторів розташовувалися дикі звірі і готувалися до сутички бійці. З чуток в підземеллі амфітеатру заховані коштовності і скарби, а підземні шляхи ведуть до стародавнього міста Махдія. Відвідувати амфітеатр рекомендується в другій половині доби.

Національний музей Бардо

Це музей римської мозаїки і античних артефактів образотворчого мистецтва. Музейний комплекс розташовується в красивому палаці, побудованому в XIII столітті. Бардо – другий за величиною археологічний музей в Північній Африці після Національного музею Єгипту в Каїрі. У 12 залах представлені експонати різних епох, що розповідають про фінікійське, римське, християнське і арабське минуле країни.

 

Стародавнє місто Дугга

Руїни стародавнього римського міста, де багато століть тому проживало понад 25 тис. чоловік. До наших днів дійшли непогано збережені храми, театри, фонтани, некрополі і мавзолеї. На кам’яних мостових навіть збереглися сліди колись проїжджавших тут колісниць. Дугга – живе свідчення про життя великого античного міста з більш ніж 17 століттями історії.

Стародавнє місто Керкуан

Це стародавнє пунічнє місто VI ст. до н.е біля мису Бон. Це єдиний збережений зразок фінікійсько-пунічною архітектури, тому він представляє особливу історичну цінність. Місто було зруйноване римлянами в III ст. до н.е., руїни були виявлені вже в XX столітті. На місці Керкуана пізніше не зводили міста, тому містобудування часів розквіту Карфегана видно як на долоні. Керкуан внесений до списку спадщини ЮНЕСКО.

Село Геллала

На півдні острова Джерба знаходиться поселення місцевих ремісників, які спілкуються між собою берберською мовою і зберегли традиції виготовлення глиняних виробів за старовинними технологіями. У селі розташовується 450 майстерень, в яких створюють горщики, глечики, страви, ємності для спецій, вази і судини.

 

Печерне місто Матмата

Матмата – берберське місто, де в печерах мешкає старше покоління цього кочового народу. Кімнати вириті прямо в скелях, деякі «хатини» є дво- і триповерховими. Такий спосіб побудови житла обумовлений суворими пустельними умовами. Під час нестерпної спеки і піщаних бурь жителі печер доволі комфортно себе почувають всередині своїх будинків.

Фортеця Келібія

На північному сході Тунісу зберігся найдавніший місто-форт, побудований в V столітті до н.е. Він мав найважливіше військове призначення в Пунічних війнах завдяки стратегічно вигідному розташуванню. Вхід до фортеці – невеликі двері в фасадній стіні XIX століття, пройшовши через які можна потрапити на відкриту терасу, що йде уздовж північно-східного муру. На огородженому стінами внутрішньому дворі розташовані руїни візантійської каплиці, резервуарів для води і мечеті. Маяк знаходиться в південному куті фортеці – з цього місця відкривається чудова панорама на море і італійський острів Пантеллерія. Окрім історичної цінності туристів приваблює розташований тут найкращий пляж Тунісу Ель Мансур і чудові ресторани, де подають морепродукти.

Дивіться також

Дізнайтеся більше про Туніс

Незабутні враження

Велнес і релакс

Сімейний відпочинок і пляжі