Незабутні враження

Бедуїнські пригоди в Сахарі

Туніська Сахара це ні на що не схожий край, що дозволяє пережити унікальний досвід. Магія світла, чисте повітря, нескінченний простір і химерні пейзажі – Сахара схожа на іншу планету. Тут можна зупинитися як в наметах, так і в розкішних готелях, тут влаштовуються джип-сафарі і екскурсії в бедуїнські поселення. Нестримні стрибки по пісках на джипах і розмірені катання на верблюдах, оазиси, ніч під зірками і дивовижна тиша пустелі – це дійсно незабутні враження.

 

Близький світ планети Татуїн

Краса Сахари – джерело потужного натхнення. Саме в Тунісі 40 років тому знімалися епізоди знаменитої саги «Зоряні війни». У невеликому місцевому містечку Татауін в пустелі Сахара Джорджем Лукасом був створений далекий світ планети Татуїн – ферма з видобутку вологи і космічний порт для тих, хто хоче сховатися від міської суєти. Тут Енекін Скайуокер познайомився з Падме Амідалою. На місці зйомок залишилися грандіозні декорації до фільму, що перетворилися на популярну туристичну пам’ятку.

У передмісті Хаммамета знаходиться зоопарк «Фрігія». Це тематичний парк площею понад шість гектарів. Тут мешкають понад п’ятдесят видів птахів і тварин. Дивовижні африканські мешканці – фламінго, лемури, крокодили, гепарди, леви, білі тигри – будуть цікаві і дітям, і дорослим. Відкриті простори, відсутність кліток, національний колорит і незвичайна архітектура надають відчуття, що тварини ведуть тут природний спосіб життя. У дельфінарії на території зоопарку також проходять водні шоу за участю дельфінів і морських котиків.

 

Туніс рішуче нікого не залишить байдужим. Для тих, кому гірське повітря дорожче морського, Атлаські гори, що простягнулися від Тунісу уздовж алжирського і марокканського узбережжя, відкривають свою красу. 4000 метрів – найвища вершина ланцюга. Схили покривають хвойні ліси, в горах шумлять водоспади і зяють прірвою глибокі каньйони. Для зручності туристів тут обладнані оглядові майданчики в наймальовничіших місцях.

На півночі Тунісу є невеликий заповідник, більшу частину якого займає озеро Ішкель. Парк є єдиним із природних об’єктів країни, включених до Списку ЮНЕСКО. Колись довгий ланцюг озер тягнувся вздовж Північної Африки, а Національний парк Ішкель – єдине, що збереглося. Це місце зупинки безлічі перелітних птахів, двічі на рік мігруючих з Європи в субсахарської Африки і назад. У національному парку Ішкель не можна не захопитися чудовими видами на нерухому поверхню озера, можна розглянути в бінокль водяних буйволів і птахів, відвідати невеликий Екомузей і навіть скупатися в гарячому сульфатному джерелі.

Ще одне унікальне озеро Шотт-Ель-Джерід знаходиться в самому серці Тунісу. Це величезне озеро, покрите соляною кіркою, площею майже 250 квадратних кілометрів. Водойма знаменита тим, що химерні кристали солі тут переливаються різними кольорами залежно від кута падаючих сонячних променів. Особливістю цієї водойми є те, що озером воно стає тільки взимку, в період дощів. Тоді воно займає площу від 5 до 7 квадратних кілометрів. Колір його набуває червоного відтінку. На цьому озері з солі і піску утворюються «троянди пустелі». Форми цих кам’яних творінь дуже різноманітні, і дійсно дуже нагадують хитромудрі квіти. Часто їх продають місцеві жителі як сувеніри, але багато туристів воліють самостійно знайти свою, особливу «квітку».

Найкраще місце, де можна придбати сувеніри з національним колоритом – ринок Сук ель-Джума в Набелі. Починаючи з XVI століття тут продавали свої роботи туніські гончари. Сьогодні це галасливий базар, де після захопливого торгу можна придбати цікаві сувеніри, одяг, керамічні та шкіряні вироби, берберські прикраси, хустки, пахощі, трави та спеції і ще тисячу корисних речей.

Дивіться також

Дізнайтеся більше про Туніс

Сімейний відпочинок і пляжі

Культура Тунісу

Велнес і релакс